خطای E 11

خطای E 11

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خطای E 11 خطای کاغذ :

 

خطای E 11

 

این خطا بصورت  LE LOAD ، PC LOAD ، MP LOAD  ، UC LOAD  ، LC LOAD  یا EC LOAD  نیز نمایش داده میشود و در همه آنها به معنی خطا در ورودی کاغذ به پرینتر است.

 

عدم وجود کاغذ :

با مشاهده خطای 11 در پرینتر باید وضعیت سینی ورودی کاغذ در پرینتر را بررسی کنید. ممکن است کاغذ تمام شده باشد یا آنکه سینی به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد. همچنین جمع شدن تونر در قسمت اتصالات سینی وردی کاغذ میتواند مانع اتصال درست در برخی پرینتر های صنعتی و نیمه صنعتی شود.

خطای E 11

 

 

برای این منظور درون سینی ورودی کاغذ قرار داده و از درست جا رفتن و تنظیم بودن های مارجین های سینی ورودی بری نگه داشتن کاغذ ها در جای خود اطمینان حاصل کنید.

با انجام این اقدام باید موفق به رفع خطای E11 شوید.

 

زبانه سنسور تشخیص کاغذ گیر کرده یا شکسته است :

در اکثر پرینتر ها برای تشخیص وجود کاغذ در سینی ورودی یک سنسور وجود دارد که با وارد کردن کاغذ این سنسور فعال شده و وجود کاغذ را برای پرینتر اعلام میکند. در صورتی که از وجود کاغذ در پرینتر اطمینان دارید ولی همچنان یا خطای E11 م.اجه هستید میتوانید با انگشت خود یا استفاده از هر وسیله دیگری سنسور ورودی کاغذ را فشار دهید.

 

خطای E 11

 

 

چنانچه زبانه گیر کرده یا خیلی سفت شده باشد  یا آنکه زبانه شکسته شده یا از جای خود خارج شده باشد لازم است تا پرینتر را برای رفع مشکل کاملا سرویس کنید یا سنسور مربوطه را تعویض کنید.

 

مشکل فرمتر :

در صورتی که از وجود کاغذ در پرینتر اطمینان دارید و وضعیت سنسور ورودی کاغذ را نیز بررسی کرده اید ولی همچنان خطای E11 در پرینتر نمایش داده میشود، باید برد فرمتر و اتصالات سنسور را بررسی کنید، این احتمال که در اثر نوسانات الکتریکی برد فرمتر آسیب دیده باشد و خطای اشتباهی را نمایش دهد در بسیاری از پرینتر ها دیده شده است.

 

 

نکته :

تنظیمات نرم افزاری نیز میتواند باعث بروز خطاهایی در پرینتر شود. برای این منظور میتوانید از صفحه تست پرینتر استفاده کنید. انجام این دستور به معنی سلامت دستگاه و وجود مشکل در تنظیمات نرم افزار کامپیوتر شما است.

 

OldService Banner 01 1

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *