خطای E 12

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خطای E 12 :

 

خطای E 12
نمایش خطای E 12 در پرینتر

 

در پرینتر های دارای صفحه نمایش در صورتی که خطای E 12 یا Error 12 نمایش داده شود به معنی بروز مشکل در  سنسور های درب یا شناسایی کارتریج میباشد.

 

در ابتدا باید درب محفظه کارتریج را بررسی کنید و از بسته شدن آن بصورت درست و کامل اطمینان حاصل کنید، در صورتی که درب بصورت کامل بسته میشود ولی همچنان پرینتر هیچ اقدامی نمیکند و خطای E 12 نمایش داده میشود محفظه کارتریج را بررسی کنید.

 

 

ممکن است فراموش کرده باشید که کارتریج را در جای خود قرار دهید. در این صورت کارتریج را در جای خود قرار داده و درب پرینتر را ببندید.

 

 

همچنین ممکن است کارتریج به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد یا وجود یک جسم خارجی مانع از جا رفتن کارتریج در جای خود شود. پس ابتدا کارتریج را از جای خود خارج کرده و ریل ها و قسمت پشت کارتریج را بررسی کنید ، اگر جسم اضافی وجود دارد آن را خارج نموده و مجددا کارتریج را به درستی در جای خود قرار دهید و درب پرینتر را ببندید.

 

خطای E 12
بسته نشدن درست درب پرینتر

در این حالت باید موتور پرینتر شروع به کردش کرده و بعد از چند ثانیه پرینتر در حالت آماده به کار قرار بگیرد.

 

 

چنانچه همچنان خطای E 12 نمایش داده میشود باید لبه های کارتریج را بررسی کنید ، ممکن است در اثر ضربه وارد شدن به بدنه کارتریج بخشی از آن شکسته باشد و این امر بعث شود تا کارتریج نتواند سنسور وجود کارتریج را فعال کند. برای اطمینان از این مشکل بهتر است تا پرینتر را با یک کارتریج دیگر تست کنید.

 

 

 

در صورتی که بعد از انجام تمام مراحل بالا همچنان خطای E 12 نمایش داده میشود، ممکن است برد فرمتر یا یکی از سنسورها دچار مشکل شده باشد. بهتر است تا برای تشخیص بهتر خطا و رفع آن از یک متخصص کمک بگبرید.

 

 

OldService Banner 01 1

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *