خطای E 14 خطای کارتریج No Printer Cartridge

خطای E 14 خطای کارتریج

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خطای E 14 خطای کارتریج :

 

No Printer Cartridge

 

در پرینتر های لیزری سنسور هایی برای شناسایی کارتریج وجود دارد که وظیفه وجود یا عدم وجود و تطابق و سازگاری کارتریج وارد شده با پرینتر و ارزیابی میزان تونر موجود در کارتریج را بر عهده دارند.

 

در صورتی که کارتریج به درستی در جای خود قرارنگرفته باشد یا اصلا کارتریجی در پرینتر نباشد، برای اعلام مشکل به کاربر پرینتر خطا No Printer Cartridge یا عدم وجود کارتریج و یا کد خطای E 14 را نمایش میدهد.

 

 

در پرینتر های جدید و در برخی مدل ها سازندگان اقدام دو تکه کردن کارتریج نموده اند. در این مدل پرینتر ها کارتریج از دو بخش جدا سازی شده یونیت درام و کارتریج تونر تشکیل شده اند که در پرینتر در ریل های مخصوص خود قرار گرفته و کارکرد خود را ایفا میکنند. در چنین پرینتر هایی در صورتی که کارتریج تونر درون دستگاه نباشد یا به درستی در جای خد قرار نگرفته باشد خطای E 14 یا No Printer Cartridge را نمایش میدهد و در صورت عدم وجود یونیت درام خطا No Unit Dram را نمایش میدهد.

 

در موارد مشاهده شده که پرینتر با وجود اینکه کارتریج درون آن قرار دارد و به درستی نیز در جای خود نصب شده همچنان خطا No Printer Cartridge یا عدم وجود کارتریج و یا کد خطای E 14 را نمایش میدهد. در چنین شرایطی احتمال آسیب دیدن سنسور تشخیص کاغذ و یا شکسته شدن زبانه سنسور به دلیل نصب نا درست کارتریج یا وارد کردن ضربه در هنگام نصب کارتریج وجود دارد. برای این منظور باید قسمت پشت پرینتر را باز کرده و وضعیت سنسور یا زبانه سنسور را بررسی نمود.

 

خطای E 14 خطای کارتریج

زبانه های اتصال کارتریج که در سمت چپ آن قرار دارند نیز باید بررسی شوند. چرا که کثیف بودن یا شکسته شدن ایت اتصالات میتواند باعث اختلال در پرینتر شده  موجب ایجاد خطای E 14  یا خطای شناسایی کارتریج گردد.

 

با توجه به اینکه پرینتر یک قطعه الکترومکانیکی است، یعنی هم بخش های الکتریکی دارد و هم بخش های مکانیکی ، میتوان این نکته را نیز مد نظر قرار داد که در اثر نوسانات الکتریکی بخش های الکتریکی مانند سنسور یا بردهای الکتریکی آسیب دیده باشند. برای این منظور باید از یک متخصص الکنرونیک پرینتر کمک بگیرید تا با تست سنسور ها و برد بتواند مشکل را شناسایی و رفع کند.

 

 

خطای E 14 در واقع خطای کارتریج میباشد و یک خطای اساسی در پرینتر محسوب نمیشود مگر آنکه منشه آن مربوط به قطعات الکتیریکی پرینتر باشد.

 

مرکز خدمات کهن

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *