خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر

خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر :

 

خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر در حقیقت بیان کننده بروز مشکل در حافظه موجود در برد فرمتر یا برد اصلی پرینتر است و میتوانید دلایل نرم افزاری یا سخت افزاری داشته باشد.

خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر

خطای E 80 یک خطای عام در بین تمام پرینتر هاست و دلیل بروز آن وجود مشکل در دریافت دستور ورودی چاپ از طریق برد اصلی پرینتر یا برد فرمتر است. این خطا که خطا حافظه برد فرمتر نامیده میشود میتوانید در اثر بروز آسیب به چیپست های حافظه یا بروز مشکلات سخت افزاری در برد اصلی پرینتر ایجاد شده باشد یا آنکه به دلیل عدم خالی شدن درست و به موقع حافظه فرمتر یا بروز هرگونه مشکل نرم افزاری دیگری رخ بدهد.

 

در صورتب که با خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر رو برو شده اید در اولین برخورد برای رفع این خطا لازم است تا مطابق مراحل بیان شده در زیر اقدام کنید :

 

خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر

  • با استفاده از دکمه روشن و خاموش در بدنه پرینتر اقدام به خاموش کردن پرینتر کنید.

 

  • کابل رودی برق را از پشت یا بغل پرینتر (متناسب با مدل پرینتر) جدا نمایید.

 

  • برای مدت 30 دقیقه پرینتر را در همین حال رها کنید. با این اقدام تمام الکتریسیته انباشته در خازن ها و دیگر قطعات الکتریکی موجود در پرینتر تخلیه میشوند.

 

  • از طریق سیستم کامپیوتری که با پرینتر در ارتباط هستید وارد صف انتظار پرینتر شده و تمام دستورات موجود در صف را پاک کنید.

 

  • کابل ورودی برق را به پرینتر متصل کرده و پرینتر را روشن نمایید.

 

  • مجددا دستورات چاپ را برای پرینتر ارسال کنید.

 

 

با طی کردن این مراحل میتوانید در صورتی که خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر به دلایل نرم افزاری باشد یا حتی یک اختلال سخت افزاری ساذه رخ داده باشد آن را برطرف کنید.

 

چنانچه بعد از اقدامات فوق همچنان با خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر روبرو هستید این احتمال که مشکل در بخش درایور ها باشد یا آنکه مشکل اصلی در برد فرمتر یا چیپست های حافظه رخ داده باشد وجود دارد.

برای تشخیص این نکته که خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر به دلیل مشکل درایور است یا ایراد اساسی برد فرمتر لازم است تا پرینتر را خاموش کرده و تمامی درگاه های ورودی پرینتر (کابل شبکه، کابل USB، کابل موازی، ارتباط وایرلس) را جدا کنید و مجددا پرینتر را روشن کنید، بعد از آماده به کار شدن پرینتر یک برگه تست پرینتر را از ظریق پنل پرینتر چاپ کنید، اپر پرینتر موفق به چاپ این صفحه بشود یعنی مشکل سخت افزاری ندارد در غیر این صورت و مواجهه با خطای E 80 یا خطای حافظه برد فرمتر باید برد اصلی پرینتر بررسی گردد.

 

در صورتی که مشکل سخت افزاری در پرینتر شناسایی نشد برای برطرف کردن این مشکل لازم است تا درایور های موجود در سیستم کامپیوتر را بصورت کامل حذف کرده و مجددا آنها را نصب و راه اندازی نمایید. برای این منظور مستوانید به مقاله های زیر مراجعه کنید.

 

حذف کامل درایور از کامپیوتر

 

نصب و راه اندازی پرینتر 

 

مرکز خدمات کهن

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *