خطا 66 E پرینتر یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi

خطا 66 E یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

خطا 66 E پرینتر یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi :

 

خطا 66 E یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi در پرینتر های جدید که به برد وایرلس شبکه مجهز هستند اتفاق می افتد.

خطا عدم شناسایی برد WiFi در پرینتر هایی که صفحه نمایش ندارند بصورت غیر فعال ماندن چراغ WiFi نمایش داده میشود و در پرینتر هایی که دارای صفحه نمایش هایی کوچک یا سون سگمنتی هستند بصورت عبارت Er 66 که به معنی بروز خطا 66  است و همزمان چراغ خطا پرینتر چشمک زند است نمایش داده میشود. همچینین این خطا در سایر پرینتر ها که صفحه نمایش بزرگ دارند بصورت WiFi Detected Error نمایش داده میشود، که در تمام آنها معنی آن عدم شناسایی برد درگاه شبکه بیسیم است.

 

این خطا در پرینتر های جدید همچون HP LaserJet M28w و HP laserjet M12w که دارای درگاه شبکه بیسیم یا WiFi می باشند بیشتر مشاهده گردیده است.

خطا 66 E یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi

 

خطا Er66 که نشان دهنده عدم شناسایی برد WiFi است ، در زمان راه اندازی پرینتر بروز میکند. به عبارت ساده تر زمانی که شما یک پرینتر را روشن میکنیدف پرینتر بصورت خودکار تمام بخش های پرینتر را بررسی کرده و صحت آنها را تست میکند، به همین منظور است که در زمان روشن شدن پرینتر موتور پرینتر گردش کرده، وضعیت فیوزینگ و دمان ایجاد شده توسط آن اندازی گیری میشود، وجود کارتریج، وجود کاغذ، وضعیت تمام سنسور ها، و همچنین سلامت الکتریکی برد ها بررسی میشود تا در صورت بروز هرگونه مشگل یا عدم وجود هرکدام پرینتر بتواند آن را شناسایی و اعلام کند.

 

یکی دیگر از قطعاتی که در زمان راه اندازی پرینتر مورد بررسی قرار مییرد در گاه های ارتباطی پرینتر است، در پرینتر هایی که دارای برد وایزلس یا WiFi هستند، در زمان راه اندازی پرینتر این برد بررسی شده و صحت آن مورد ارزیابی قرار میگیرد.

در صورتی که پرینتر در زمان راه اندازی نتواند با برد WiFi ارتباط برقرار کند با نمایش خطا Er 66 یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi که بعضا در پرینتر هایی که صفحه نمایش دارند بصورت Wifi Detected Error نمایش داده میشود به کاربر اعلام میکند که برد درگاه وایرلس در دسترس نیست.

 

خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi یا خطا Er 66 باعث توقف کارکرد پرینتر نشده و با فشار دادن دکمه تایید یا OK میتوانید با استفاده از سایر درگاه های پرینتر اقدام به فرایند پرینت نمایید.

 

روش حل خطا Er66 :

خطا 66 E یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi

 

برای بررسی و رفع خطا 66  یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi باید درب پرینتر را باز کرده و وضعیت برد وایرلس را بررسی کنید.

ممکن است برد وایرلس از جای خود خارج شده یا کایل اتصال ن جدا شده باشد، در این شرایط فقط کافیست تا برد را در جای خود قرار داده یا کابا را بصورت درست وصل کنید تا پرینتر بتواند برد را شناسایی کرده و مشکل را برطرف کند.

 

 

 

نکته :  توجه داشته باشید پیش از انجام هرگونه فعالیت در پرینتر، لازم است تا پرینتر را خاموش و کابل برق آن را جدا کنید، چرا که کوچکترین اتصالی در برد میتواند باعث بروز صدمات جبران ناپذیری به آن شده و حتی برد را بصورت کامل از دسترس خارج کند یا بسوزاند.

 

 

در صورتی که  اتصالات را بررسی کرده و از سلامت و صحت آنها اطمینان حاصل نمودید یا اتصالات درست بوده یا کابل ها از جای خود خارج نشده باشند ولی همچنان با خطا Er 66 یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi روبرو هستید لازم است تا سلامت بردها را بررسی کنید. در این حالت احتمال بروز مشکل در تمامی بردها ( بردفرمتر، برد وایرلس و برد پاور ) باید بررسی گردد. ساده ترین روش برای بررسی در این وضعیت تعویض برد ها با برد سالم و تشخیص و شناسایی برد معیوب که باعث بروز خطا Er 66 یا خطا عدم شناسایی سخت افزار WiFi شده است می باشد.

بعد از آن که موفق به شناسایی برد معیوب شدیم میتوانید برای تعمیر یا تعویض برد معیوب اقدام لازم را انجام دهید.

 

تذکر مهم : در صورتی که پرینتر خود را تازه خریداری کرده اید یا هنوز پرینتر در دوره گارانتی قرار دارد، به هیچ عنوان خودتان اقدام به دست زدن به پرینتر یا باز کرد پیچ های ان نکنید، چرا که کوچکترین دستکاری از طرف شما یا هر فرد یا شرکت دیگری باعث بروز ابطال گارانتی محصول شما شده و تمام هزینه های احتمالی آن به عهده شما میباشد.

 

مرکز خدمات کهن

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *