خطا E 16 کم شدن تونر Low Toner Cartridge

خطا E 16 کم شدن تونر

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خطا E 16 کم شدن تونر :

 

در پرینتر ها با کم شدن میزان پودر درون کارتریج برای چاپ، به کاربر اخطاری برای تهیه کارتریج جایگزین داده میشود. خطا E 16 که همان خطای تونر کم یا Low Toner Cartridge  است در حقیقت اصلا نمیتواند نگران کننده باشد، چرا که فقط کافیست تا یک کارتریج جایگزین آماده کرده باشید که در صورت یه اتمام رسیدن تونر با آن تعویض کنید.

 

خطا E 16 کم شدن تونر

 

خطا E 16 درواقع نه تنها یک خطای اساسی پرینتر به حساب نمی آید بلکه به منزله کارکرد درست پرینتر است، چرا که تمامی سنسورها به درستی عمل کرده و میزان تونر باقی مانده درون کارتریج را اعلام میدارند.

 

پرینتر ها برای جلوگیری از دسترس خارج شدن یا بروز مشکلات بزرگتر برای انجام یک سری کار ها و اقدامات متداول از پیش آنها را به کاربر اطلاع میدهند تا پیش از بروز مشکلات جدی تر برای آنها اقدام کنید. برای مثال در پرینتر های صنعتی هر زمان که میزان کارکرد پرینتر بالا برود، برای انجام سرویس اعلام خطای Service Printer Error میکند تا از بروز مشکلات بزرگتر و پر هزینه تر پیشگیری کند. همچنین در خصوص مواد مصرفی نیز به همین شکل عمل میکند.

 

خطا E 16 کم شدن تونریعنی پیش از اتمام کارتریج یا تعداد برگه استاندارد چاپ یونیت درام یا هد پرینت به کاربر اعلام میکند که این قطعه ضعیف شده و باید برای تعویض یا سرویس آن آمادگی داشته یا از پیش یک قطعه زاپاس تهیه کرده باشد. حتی در برخی مدل ها این پیغام روی کامپیوتر به کاربر اعلام میشود و حاوی یک لینک از فزوشگاه مرکزی همان محصول است تا کاربر بتواند به سادگی محصول مورد نیاز خود را سفارش دهد.

 

البته در برخی موارد مشاهده شده است که کاربر پس از دریافت خطا E 16 یا کم بودن تونر کارتریج اقدام به شارژ کارتریج نموده و پس از قرار دادن کارتریج درون پرینتر همچنان خطا نمایش داده میشود. در این خصوص هیچ مشکلی در زمینه پرینتر وجود نداشته و مشکل این اطفاق عدم تعویض چیپست کارتریج در هنگام شارژ است.

 

چیپست یک برد الکتریکی کوچک است که روی کارتریج فرار دارد و وظیفه آن حفظ میزان کارکرد کارتریج میباشد. این قطعه همزمان با شارژ کارتریج باید تعویض شود. در غیر این صورت پرینتر قادر نخواهد بود تشخیص دهد کارتریج شارژ یا تعویض شده و خطا کم بودن یا خالی بودن تونر همچنان نمایش داده میشود.

 

مرکز خدمات کهن

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *