خطا E 20 یا خطا پر شدن حافظه

خطا E 20 یا خطا پر شدن حافظه

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خطا E 20 یا خطا پر شدن حافظه :

 

خطا E 20 یا خطا پر شدن حافظه در حقیقت زمانی اتفاق میافتد که یک دستور پرینت با حجم بالاتر از گنجایش حافظه پرینتر به پرینتر ارسال میشود یا تعداد دستورات زیادی در صف انتظار چاپ پرینتر قرار دارند که باعث پر شدن و درگیر باقی ماندن حافظه پرینتر میشود.

 

خطا E 20 یا خطا پر شدن حافظه

خطا کم بودن حافظه که بصورت Out Of Memory یا سر ریز شدن حافظه که بصورت Memory Overflow نمایش داده میشود در حقیقت به یک معنی و آن هم کم بودن حافظه پرینتر برای دریافت دستور چاپ است.

 

در صورت مواجه شدن با خطا پر شدن حافظه که بصورت Memory Overflow یا Out Of Memory نمایش داده میشود لازم است تا ابتدا صف انتظار پرینت را بررسی کنید سپس باید پرینتر را خاموش کرده و مجددا راه اندازی کنید.

 

 

چنانچه خطا همچنان وجود دارد باید کارت حافظه پرینتر را بررسی کنید و در صورت امکام مقدار حافظه پرینتر را اضافه کنید. اگر امکان افزودن حافظه پرینتر برای شما مقدور نیست باید نسبت به ساده کردن دستور چاپ اقدام کنید. به طور مثال فایل را در قالب دو بخش به پرینتر ارسال کنید.

 

 

لازم است تا بدانید که در اکثر پرینتر های قدیمی حدود 128کیلو بایت حافظه دسترس برای چاپ دارند، و این مقدار در پرینتر های لیزری تا حدود 512 کیلو بایت است. ولی این مقدار در پرینتر های جدید بالاتر رفته و همچنین با استفاده از نرم افزار ها و درایور هایی که در سیستم نصب شده است، مکانیزم برنامه ریزی و مدیریت حافظه پرینتر را کنترول کرده و اجازه بروز خطا E 20 یا خطا پر شدن حافظه را نمیدهد.

 

خطا پر شدن حافظه یا خطا Out Of Memory یک خطا اساسی نبوده و فقط به دلیل کم بودن حافظه پرینتر مشاهده میشود و با یک مرتبه خاموش و روشن کردن پرینتر و خالی کردن صف پرینت میتوانید این خطا را برطرف کنید.

 

تذکر: در صورتی که با چندین سری خاموش و روشن کردن کردن و خالی بودن صف پرینت همچنان خطا پر شدن حافظه یا Memory Overflow نمایش داده میشود باید برد فرمتر پرینتر بررسی گردد. چرا که ممکن است چیپست های حافظه روی برد اصلی آسیب دیده باشند.

 

مرکز خدمات کهن

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *