خطا E 58 یا اعلام بروز خطا در فن خنک کننده

فهرست مطالب

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

خطا E 58 یا اعلام بروز خطا در فن خنک کننده :

 

خطا E 58 یا اعلام بروز خطا در فن خنک کننده زمانی رخ میدهد که پرینتر نتواند تعداد دور فن را بخواند، در نتسجه با اعلام خطا به کاربر از ادامه کار پرینتر به دلیل جلوگیری از بروز مشکلات شدید در پرینتر جلوگیری میکند.

 

در پرینتر های لیزری برای تثبیت تونر روی کاغذ از فیوزینگ استفاده میشود. در بخش فیوزسنگ المت و هیتر تعبیه شده است تا با ایجاد دما بالا بتواند تحت فشار و دما بالا تونر را به کاغذ بچسباند. با توجه به وجود حرارت بالا ایجاد شده در بخش فیوزینگ برای سالم نگه داشتن سایر بخش های پرینتر کانال های هوایی در پرینر قرار داده شده است تا با ایجاد گردش هوا توسط فن های خنک کننده مانع از آسیب گردد.

 

چنانچه میزان دور این فن ها کاهش یافته یا اینکه به هر دلیلی از قبیل سوختن، گیر کردن یا قطعی گردش نکنند، فورا پرینتر با نمایش خطا فن پرینتر را متوقف کرده و اجازه ادامه فعالیت را به پرینتر نمیدهد.

در چنین شرایطی باید ابتدا اتصالات فن را بررسی کرده و در صورت مشاهده قطعی یا مشکل، آن را برطرف نمود در غیر این صورت نسبت به تعویض فن اقدام کنید.

در صورتی که با تعویض فن (اطمینان از سلامت فن جایگزین) همچنان خطا وجود داشته باشد باید برد پاور یا برد فرمتر دستگاه مود بررسی قرار بگیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *