خطا E 89 یا خطا Postscript

خطا E 89 یا خطا Postscript

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

خطا E 89 یا خطا Postscript :

 

خطا E 89 یا خطا Postscript زمانی اتفاق می افتد که پرینتر دسور چاپی را دریافت کرده ولی این دستور به دلیل وجود مشکل در بخش نرم افزار پرینتر یا مشکل در دریافت صحیح برای پرینتر قابل درک نیست.

خطا E 89 یا خطا Postscript

خطا E 89 یا خطا Postscript بیشتر به دلایل نرم افزاری و مشکل در درایور های سیستم رخ میدهد. زبان پست اسکریپت زبان برنامه نویسی در حوزه الکترونیک است که امروزه نیز کاربرد هایی دارد. زبان برنامه نویسی جدیدی که امروزه برای پرینتر ها از آن استفاده میشود زبان PCL میباشد.

زبان برنامه نویسی PCL دارای چند نسخه است که با یک عدد در انتهای عبارت نمایش داده میوشد. به عنوان مثال زمانی که شما قصد دارید یک نسخه درایور را از وبسایت یک شرکت دانلود کنید در مقابل نام درایور عبارت  PCL5 نمایش داده میشود. این به معنی آن است که این درایور به زبان PCL و با استفاده از نسخه پنجم آن نگارش شده است.

 

با توجه به توضیحات ارائه شده امروزه کمتر با خطا E 89 یا خطا Postscript مواجه میشوم و باین خطا امروزه بیشتر بصورت عبارت PCL Kernel Error مشاهده میشود و این خطا نیز دقیقا مشابه خطا E 89 یا خطا Postscript بیان کننده مکل در دریافت درست اطلاعات توسط پرینتر است و دلیل بروز آن خطا در زبان برنامه نویسی است یا همان درایور های سیستم.

 

برای برطرف کردن این خطا میتوانید از توظیحات ارائه شده برای خطای نرم افزاری یا خطای درایور استفاده کنید. بری این منظور میتوانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

 

خطای E 79 یا خطای نرم افزار درایور Software Drivers

 

 

 

 

 

دلایل بروز خطای E 79 یا خطای نرم افزار درایور :

  • دریافت پک آپدیت ویندوز میتوانید در برخی مواقع باعث آسیب دیدن فایل های درایور در سیستم شده و کارکرد آنها را با مشکل مواجه کند.

 

  • دریافت پک آپدیت نرم افزار امنیتی و آنتی ویروس ها میتواند باعث بروز اختلال در فایل های سیستم و درایور ها شده و کارمرد آنها را با مشکل مواجه کند.

 

  • وجود ویروس یا تروژان ها نیز میتوانید در آسیب رساندن به سیستم عامل و فایل های نرم افزار درایور موثر باشد. در صورت وجود ویروس یا بد افزار در سیستم هر چند وقت یکبار مشکلات مشابهی در سیستم رخ میدهد. به عنوان مثال هر چند روز یا چند هفته یک بار فایل های درایور دچار مشکل شده و شما با مشکل چاپ مواجه میشود .

 

تذکر : در صورتی که آسیب دیدن فایل های نرم افزار درایور یا بروز خطای E 79 یا خطای نرم افزار درایور به دلیل ویروسی شدن سیستم باشد لازم است تا نرم افزار آنت ویروس نصب کرده و تمام سیستم را بررسی نمایید. همچنین دقت داشته باشید که در صورت آلوده شدن سیستم عامل (ویندوز) ممکن است شما مجبور به تعویض ویندوز شوید.

 

 

در صورتی که با مشکلات و مشخصه های بیان شده روبرو شدید برای رفع آن میتوانید به روش زیر اقدام کنید :

 

 

خطا E 89 یا خطا Postscript

 

  • ساده ترین روش برای رفع این مشکل حذف کامل درایور های قبلی در سیستم و نصب مجدد آنهاست. برای این منظور می توانید به مقاله دیگری که با عنوان حذف کامل درایورهای پرینتر ارائه شده مراجعه نمایید.

 

 

  • در صورتی که شما دانش کافی از کامپیوتر و نرم افزار را دارید میتوایند با بررسی لاگ سیستم و تاریخ و نحوه بروز تغیرات در نرم افزارهای درایور سیستم آنها را بررسی و به حالت قبلی بازگردانید.

 

 

  • در این روش شما میتوایند ویندوز خود را به یک نسخه بکاپ که در زمان سلامت سیستم از آن تهیه کرده اید بازگزدانی کنید.

 

 

 

با انجام هر یک از اقدامات فوق شما قادر خواهید بود تا مشکل را در سیستم از بین برده و درایور های سالم و درست را جایگزین نمایید تا بتواند همانند گذشته یک چاپ درست و قابل قبول را در اختیار شما قرار دهد.

 

مرکز خدمات کهن

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *