راهنمای جامع تعمیر پرینتر

راهنمای جامع تعمیر پرینتر

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

راهنمای جامع تعمیر پرینتر :

 

راهنمای جامع تعمیر پرینتر :

پرینتر ها به عنوان دستگاه های چاپگر و کپی به عنوان یکی از اساسی ترین و کاربردی ترین وسایل در دنیای دیجیتال به کار گرفته میشوند تا بتوان به وسیله آنها افدام به چاپ و ثبت اسناد دیجیتال به صورت اسناد فیزیکی و فابل لمس نمود. بدون شک ر این بین مشکلاتی نیز وجود دارد و امکان خرابی و برخورد با مشلات متعدد در این میان لازم است تا در صورت لزوم نسبت له رفع ای مشکلات اقداتم نماییم برای این منظور لازم است تا نکاتی را در این میان رعایت کنیم که در زیر به تعدادی از آنها میپردازیم.

 

راهنمای جامع تعمیر پرینتر

 

راهنمای جامع تعمیر پرینتر :

راهنما جامع نعمیر پرینتر در حقیقت مقاله ای است برای دانستن توضیحات و تچربیات کارشناسان تعمیرات پرینتر برای افرادی که فصد دارند به تازگی وارد این حرفه شوند و یا افرادی که قصد دارند تا در منزل یا محیط کار خود اقدام به تعمیر یا رفع مشکل پرینتر خود کنند.

 

در ابتدا لازم است که بدانید پرینتر چیست و چگونه کار میکند که ما قبلا به این موضوع پرداخته ایم و برای تشخیص بهتر لازم است تا این مقاله را مطالعه کنید.

 

در مقاله راهنما جامع تعمیر پرینتر در خصوص تعمیرات پرینتر و نکته هایی که باید رعایت شود تا با مشکلی برخورد نکنیم توضیحاتی را برای شما ارئه میکنیم و امیداریم که با رعایت این نکات بتوانیم تجربیات با ارزشی را برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

 

همانگونه که بیان شد در مقاله راهنمای جامع تعمیر پرینتر قصد داریم تا تجربیات و دانش کارشناسان تعمیرات پرینتر را برای شما به اشتراک بگذاریم تا از بروز خسرت های بیشتر به دستگاه و همچنین ایجاد هزینه هاب مضاعف برای کاربران جلوگیری کنیم.

 

در ابتدا بیان این مطلب بسیار لازم  ضروریست :

  • از تست و انجام آزمایش یا انجام تعمیرات پرینتر در حالتی که پرینتر روشن و یا جریان الکتریکی در آن وجود دارد همراره اجتناب کنید. این بهانه که به دلیل صرفه جویی در زمان یا برای انجام یک آزمایش ساده در حین کارکردن پرینتر اقدامی را انجام بدهید هرگز به ایجاد اتصالی در مدارات الکترکی یا بروز سوختگی در برد ها ارجهیت ندارد.

در بسیاری از موارد دیده شده که کاربران به دلیل عدم شناخت و دانش کافی از پرینتر در حالتی که پرینتر روشن است اقدام به کار کردن روی پرینتر میکنند و تنها به یک لحظه غفلت و بروز کوچکترین اتصالی متاسفانه باعث بروز خرابی در بردهای پرینتر شده و هزینه های بیشتری را به خود تحمیل میکنند.

 

پس هموارده در ذهن خود داشته باشید که :

  • پیش از هر قدامی، ابتدا پرینتر را خاموش و کابل برق ورودی به پرینتر را جدا کنید.

 

نکته دیگری که در حین تعمیرات پرینتر و در مقاله راهنمای جامع تعمیر پرینتر لازم است تا به آن اشاره کنیم این است که:

مدار ها و سیستم الکتریکی پرینتر ها از تعدادی برد الکتریکی ، قطعات الکنیکی ، سنسور و میکرو سوسیچ ها تشکیل شده اند که از طریق یک سری کابل و سیم با یکدیگر در ارتباط هستند. در هنگام باز کردن و بستن پرینتر به اتصالات و جای آنها دقت کنید ، اتصال اشتباه و یا ناقص و همچنین فراموشی در اتصال یک یا چند  کابل و کاکتور میتواند باعث عدم کارکرد صحیح پرینتر و در شرایط خاص باعث بروز صدماتی به بردها  و قطعات الکتریکی درون پرینتر شود.

 

  • پیش از جدا سازی کابل ها و کانکتور ها از آنها یک عکس بگیرید تا در زمان بستن و برقراری اتصالات پرینتر برای جایگذاری آنها با مشکل مواجه نشوید، همچنین از اتصال کامل آنها اطمینان حاصل نمایید تا با خطا و اتصالی مواجه نشوید.

 

نکته بعدی که باید در  راهنمای جامع تعمیر پرینتر مد نظر داشت اجتناب از دستکاری و آسیب رساند به قطعات دیگر دستگاه است.

برای اینکه بدانیم مشکل بوجود آمده از کدام قسمت پرینتر است لازم است تا ابتدا نوع مشکل و محل وقوع آن را شناساییبکنیم و سپس برای رسیدن به محل مورد نظر اقدام به باز کردن پرینتر در مسیر مشخص نماییم، دقت کنید که باز کردن تمام قطعات پرینتر هم زمان بر است و ه ما را از انجام کار درست گمراه کرده  باعث هزر شاخه شدن کار میشود، پس دقت کنید که قبل از هر اقدامی مشکل را شناسایی کرده و برای رسیدن به مح مشکل اقدام به باز کردن قطعا ورد نیاز کنید.

 

 

مرکز خدمات کهن
راهنمای جامع تعمیر پرینتر

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *