شرکت HP

شرکت Hewlett Packard

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شرکت HP :

 

شرکت Hewlett Packard

شرکت HP

شرکت Hewlett Packard که در بین کاربران به عنوان شرکت HP شناخته شده است به عنوان مهم ترین و اصلی ترین شرکت در زمینه تولید پرینترها و ماشین های اداری در بازار شناخته شده است.

شرکت Hewlett Packard که توسط دو فرد به نام های ویلیام هاولت و دیوید پاکارد در سال 1939 در آمریکا و در گاراژ خانه آنها راه اندازی شد امروزه بزرگترین شرکت در زمینه تجهیزات کامپیوتری و پرینترها است.

ساختمان مرکزی این شرکت در دره سلیکن ولی که مرکز تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی دنیاست قرار دارد. از جمله محصولات این شرکت میتوان به لپتاپ، کامپیوتر رو میزی، پرینتر، اسکنر، پرینتر های چند منظوره، لپتاپ ها و سرور های کامپیوتری اشاره کرد.

شرکت Hewlett Packard در سال 2015 به دو شرکت HP و شرکت Hewlett Packard Enterprise یا HP Enterprise تقسیم شد.

در سالهای اخیر و ب گسترش فرایند چاپ، پرینتر های سه بعدی نیز در بازار کاربران بسیاری را پیدا کرده و در تمام زمینه ها توانسته است جایگاه خود را پیدا کند. شرکت HP در زمینه ساخت پرینترهای سه بعدی نیز یکی از شرکت های به نام و پیشرو میباشد و محصولات این شرکت در زمینه با پرینتر هایسه بعدی بسیار متنوع شده اند.

شرکت Hewlett Packard به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده تجهیزات شبکه های کامپیوتری نیز شناخت شده و در بخش تولید سرور هایکامپیوتری به عنوان اصلی ترین و قوی ترین شرکت شناخته میشود.

 

شرکت HP

تاریخچه

گاراژ کوچکی که هیولت و پاکارد در آن نخستین محصول خود را تولید کردند به عنوان محل تولد سیلیکون ولی شناخته می‌شود.

شرکت هیولت پاکارد را دو دانش‌آموخته از دانشگاه استنفورد به نام‌های دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت و با سرمایه آغازین ۵۳۸ دلار پایه‌گذاری کردند. تلاش این دو نفر باعث شد که سرمایه اندک آن‌ها پس از حدود هفتاد سال به ۹۰ میلیارد دلار برسد. اکنون این شرکت در بیشتر از ۱۶۰ کشور جهان فعالیت می‌کند. ایچ‌پی در منطقه کالیفرنیا تأسیس شد، شرکتی که سپس ده‌ها و صدها زیر مجموعه برای خودش ایجاد کرد و یکی از قطب‌های بزرگ صنعت رایانه در جهان شد. گاراژ کوچکی که هیولت و پاکارد در آن نخستین محصول خود را تولید کردند به عنوان نماد شرکت و محل تولد سیلیکون ولی شناخته می‌شود. شرکت ایچ‌پی هنوز هم در مسیر تحولات فناوری در صنعت الکترونیک پیشگام است. پس از ادغام این شرکت با شرکت بزرگ کامپک، ایچ‌پی توانست در بسیاری از حوزه‌های تولیدی و خدماتی جایگاه برتر را به دست آورد و با آی بی ام رقابت کند.

شرکت ایچ‌پی به عنوان یکی از پیشروهای ساخت و تولید چاپگرهای رنگی و سیاه و سفید میان کاربران جهان دیجیتال شناخته شده‌است. تاریخ پر فراز و نشیب شرکت برای مصرف‌کنندگان محصولات این شرکت نشان‌دهنده نقش مؤثر دو نفر از موفق‌ترین مدیران در قرن گذشته‌است.

در آغاز تاریخ شرکت، دو مؤسس مراحل رسمی مدیریت را تأیید کردند و ایچ‌پی نخستین شرکتی بود که از رویکرد «مدیریت با هدف» استفاده کرد.

دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت به «مدیریت با راه رفتن در اطراف» مشهور بودند، و تا آنجا که ممکن است، به منظور درک نحوه عملکرد این شرکت به بیشتر بخش‌ها بدون قرار ملاقات‌ها یا جلسات برنامه‌ریزی شده، هر چند وقت یکبار مراجعه می‌کردند تا کارگران خط، بتوانند با مدیران در ارتباط باشند. این شرکت همچنین به یکی از مهمترین مشارکت‌کنندگان سازمان‌های خیریه تبدیل شد و ۴٫۴ درصد سود خود را اهدا کرد.

 

 

پشتیبانی:

(800) 474-6836

تکنولوژی های شرکت  HP :

(800) 408-5408

 مشاوره شرکت ها:

(800) 652-6672

فکس: اطلاعاتی در دسترس نیست
TDD/TTY:

(877) 656-7058

وب سایت:

Hewlett-Packard official website

FTP:

Hewlett-Packard official FTP site

E-mail:

HP contact form

نشانی: Hewlett-Packard Company
3000 Hanover Street
Palo Alto, CA 94304-1185 USA
سهام:

HPQ

شرکت hp

 

شرکت خدمات سرویس کهن OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *