نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم

نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم :

 

نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم :

برای نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم و پیش از آنکه بتوانید اسناد و تصاویر خود را با استفاده از اسکنر به کامپیوتر منتقل کنید، لازم است تا درایورهای اسکنر را روی سیستم خود نصب کنید یا به عبارت بهتر باید نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم را انجام دهید. با این اقدام اسکنر و کامپیوتر می توانند با یکدیگر در ارتباط قرار بگیرند. این کار با وصل کردن کابل USB اسکنر به کامپیوتر آغاز میشود و برای نصب کافیست تا این مقاله را مطالعه بفرمایید.

 

 

نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم
نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم

 

 

نصب و راه اندازی اسکر روی سیستم برای بعضی از اسکنر ها با استفاده از سیستم وصل کن و اجرا کن است، این سیستم که توسط ویندوز استفاده میشود به شما این امکان را میدهد تا با وصل کردن کابل USB اسکنر به سیستم تمامی مراحل را بصورت خودکار توسط سیستم انجام داده، درایورها را نصب و اجرا کرده، پوردت ارتباطی را شناسایی کرده و امکان اسکن را برای شما فراهم کند.

اگر دستگاه شما از فناوری Plug and Play پشتیبانی کند بعد از وصل کردن کابل اسکنر به سیستم یک پیام در قسمت گوشه پایین صفحه سمت راست به شما نمایش داده میشود که عبارت Fund new Hardware نوشته شده و به معنی شناسایی یه وسیله جدید است و بعد از آن مدل و برند دستگاه وصل شده نمایش داده میشود. اگر دستکاه شما برای سیسام امل قابل راه اندازی باشد در انها عبارت Device Ready to USE نمایش داده میشود که به معنی دستگاه اماده استفاده است.

 

در صورتی که دستگاه توسط ویندوز قابل پشتیبانی نباشد (قدیمی بوده یا برند مشهوری نباشد) لازم است تا درایورها را به صورت دستی به ویندوز معرفی کنید.

 

اگر دستگاه شما از فناوری وصل کن و استفاده کن (Plug and Play) پشتیبانی نمیکند یا درایورهای آن بصورت خودکار روی سیستم راه اندازی نشده لازم است تا CD  همراه اسکنر را درون کامپیوتر گذاشته و فرایند نصب را دنبال کنید.

 

برای نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم با قرار دادن CD درون دستگاه فایل اجرایی بصورت خودکار اجرا شده و فرایند نصب آغاز میشود، در برخی مواقع لازم است تا شما مدل دقیق دستگاه را انتخاب، نوع کابل ارتباطی را مشخص و اجازه دهید تا بقیه مراحل بصورت خودکار پیش برود.

 

در صورتی که CD همراه اسکنر را ندارید یا به دلیل قدیمی بودن قابل پشتیبانی نیست، لازم است تا نصب و راه اندازی اسکنر روی سیستم به بخش پشتیبانی شرکت سازنده مراجعه کنید یا از طریق اینترنت اقدام به دریافت آخرین نسخه از درایورهایی ارائه شده نمایید.

 

در برخی مواقع لازم است تا درایورها را بصورت دستی به ویندوز معرفی کنید. بری این منظور وارد بخش Devices and Printer  شوید و از قسمت بالا صفحه Add Devices را انتخاب کنید. در پنجره باز شده لازم است تا درایورهای مورد نظر را بارگذاری کرده، نوع پورت و محل آن را شناسایی و انتخاب کنید.

 

نکته قابل توجه این است که درایور انتخاب شده باید مطابق با نوع سیستم عامل شما انتخاب شود و ورژن و نوع سیستم عامل حتما لحاظ شود در غیر این صورت با خظا عدم اجرا یا عدم شناسایی مواجح خواهید شد. 

 

در صورتی که مراحل را به درستی طی کرده باشید در انتها با فشردن دکمه Finish میتوانید به کار خود پایان دهید.

 

برای اتمینان از نصب وارد بخش Devices and Printer  شوید، در قسمت بالا ( در بخش Devices) باید بتوانید اسم اسکنر خود را مشاهده کنید و در صورتی که روی آن کلیک راست کنید باید گزینه Start Scan رادیده و با فشردن آن میتوانید اقدام به اسکن کنید.

 

با توجه به تکنولوژيی های جدید نصب و راه اندازی دستگاه ها اقدام پیچیده ای نیست ولی در برخی مواقع به دلیل خرابی سیستم عامل، معیوب بودن پورت های ورودی یا قدیمی بودن و عدم پشتیبانی دستگاه مورد استفاده این فرایند به سادگی پیش نرفته و لازم است تا از یک متخصص در زمینه کامپیوتر یا پرینتر کمک بگیرید تا با دانش خود در این مسیر به شما کمک کند.

 

 

مرکز خدمات کهن

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *