پرینتر LED

پرینتر LED

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پرینتر LED :

 

پرینتر LED نوع دیگری از پرینتر لیزری بوده و که در آن به جای استفاده از اشعه لیزر از نور یک دیود یا LED استفاده میشود.فرایند چاپ در پرینتر LED دقیقا مشابه پرینتر لیزری است.

پرینتر LED

 

توجه : توجه داشته باشید که نباید پرینتر LED را با تابلو های روان که در آنها از تعداد بالایی LED  در کنار یکدیگر اسفاده شده است را اشتباه بگیرید.

 

پرینتر LED در ابتدا توسط شرکت کاسیو توسعه یافت و با تمرکز دادن نور در تمام طول درام کار میکرد، که این اقدام باعث ایجاد مناطقی با شارژ کمتر در سطح درام میشد که با عبور از درون مخزن تونر اقام به جذب تونر و انتقال آن به سطح کاغذ میکرد. در ادامه این فرایند و پخته شدن در فیوزینگ تصویر و نوشته ها روی کاغذ تثبیت شده و نتیجه نهایی تولید میشد.

 

مزایای داشتن پرینتر LED در مقایسه با پرینتر لیزری معمولی راندمان بالا تر آن است، همچنین این اقدام باعث میشد دیگر نیازی به هیچ قطعه متحرکی در قسمت لیرز نباشد. به عبارت ساده تر موتور و اینه های متحرک در بخش لیزر حذف میشد. که باعث میشد در طول زمان دوام بالتری را داشته باشد و استحلاک آن پایین بیاید.

 

پرینتر LED

 

استفاده از دیود در پرینتر همیشه هم مطلوب نبود. اشکال عمده ای که با استفاده از دیود به جای لیزر وجود داشت طول عمر دیود بود که به نسبت لیزر بسیار پایین بود، همچنین در مرور زمان  افت دیود باعث میشد که تابش کافی به سطح درام اتفاق نیفتاده و چاپ کمرنگ شود. البته برای این اتفاق راه کارهای دیگیری اتخاذ شد که بتوانید این معایب را بپوشاند.

به همین دلیل امروزه تعداد محدودی از سازنده های پرینتر و آن هم در برخی از محصولات خود از این فناوری استفاده میکنند.

 

با این تعاریف تفاوت بین پرنتر لیزری، پرینتر LED و تابلوهای روان LED را متوجه شدیم و احتمال اشتباه برداشت کردن آنها را در آینده نخواهیم داشت.

 

برای مطالعه تاریخچه و اطلاعات تکمیلیتر میتوانید با مراجعه به WikiPedia مراجعه کنیم.

 

مرکز خدمات کهن

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *