چگونگی راه اندازی یک پرینتر با قابلیت بی سیم در لپتاپ

فهرست مطالب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

چگونگی راه اندازی یک پرینتر با قابلیت بی سیم در لپتاپ:

 

چگونگی راه اندازی یک پرینتر با قابلیت بی سیم در لپتاپ:

برای راه اندازی یک پرینتر با قابلیت بیسیم در لپتاپ باید بدانید که یک پرینتر بی سیم یا از طریق فناوری بلوتوث به لپتاپ شما میتواند اتصال پیدا کند که در این حالت باید هر دو در مجاورت یکدیگر باشند یا از طریق شبکه های بی سیم کامپیوتری یا Wi-Fi که لازم است هردو را درون شبکه با یکدیگر در ارتباط قرار داد.

در شبکه های کامپیوتر معیار مصافت وجود نداشته و فقط موضوع مورد نظر وجود ارتباط درست و پایدار است. برای این که دو دستگاه بتوانند با یکدیگر در شبکه ارتباط برقرار کنند باید هر دو آنها در یک رنج IP با Subnet mask  مناسب باشند. همچنین وجود یک بستر شبکه که هر دو دیوایس در آن قرار دارشته باشند نیز لاطم و ضروری است.

 

حال که با ملزومات شبکه های کامپیوتری آشنا شدید لازم است تا برای راه اندازی یک پرینتر با قابلیت بیسیم در لپتاپ به سواغ بستر شبکه برویم. در برخی از پرینترهایی که قابلیت بیسیم  را دارا هستند اسن امکان وجود دارد که خود بتوانند به عنوان یک تشکیل دهنده شبکه اقدام کنند. در پرینتر ها این قابلیت به عنوان Hotspot شناخته میشود. در این صورت شما فقط کافیست که شبکه پرینتر را فعاک کرده و با لپتاپ خود به این شبکه وصل شوید .

 

برای این منظور :

  • وارد بخش تنظیمات پرینتر شده و در قسمت تنظیمات شبکه وارد  بخش Wifi Direct  شده و ان را فعال کنید.

 

  • در لپتاپ خود وارد بخش وایرلس های فعال شده

 

  • از لیست پیش رو شبکه راه اندازی شده توسط پرینتر را که با نام خود پرینتر مشخص میشود انتخاب کرده و به ان وصل شوید.

 

  • برخی از پرینتر ها برای حفظ امنیت دارای یک گذر واژه بصورت پیش فرض هستند که لازم است تا آن را در همان تنظیمات Wifi Direct بخش Security جستجو و برای اتصال وارد کنید.

 

  • اگر پرینتر شما فاقد صفحه نمایش است لازم است تا با مطالعه دفتر چه راهنما این رمز پیش فرض را پیدا کرده و آن را وارد کنید. رمز های پیشفرض معمولا چیزی شبیه به 123 ، 12345 یا نهایتا 12345678 هستند.

 

  • حال که ارتباط بین لپتاپ و پرینتر برقرار شده لازم است تا cd پرینتر را درون لپتاپ گذاشته و نصب را آغاز کنید.

 

  • لازم است تا نوع ارتباط را بصورت شبکه بیسیم که قبلا راه اندازی شده قرار دهید تا سیستم شروع به جستجو برای پیدا کردن پرینتر کند.

 

  • اگر مراحل را به درستی سپری کنید در پایان با فشردن دکمه Finish پرینتر اقدام به چاپ یک برگه تست ویندوز میکند که نشان دهنده ارتباط درست پرینتر و لپتاپ است.

 

در طول این مراحل لازم است تا شبکه بین پرینتر و لپتاپ برقرار باشد و به دلیل ضعیف بودن این شبکه توسیه میشود فاصله آنها را زیاد نکنید.

 

در صورتی که پرینتر فاقد امکان راه اندازی شبکه باشد ، لازم است تا از یک رابط شبکه (مودم یا روتر) برای برقراری ارتباط کمک بگیرید. در این روش کافیست که ارتباط پرینتر و لپتاپ را با یک روتر برقرار کرده و از یکسان بودن IP ها و اتصال انها اطمینان حاصل کنید. بقیه مراحل همانند قبل بوده و لازم است تا CD را درون دستگاه گذاشته و نصب را دنبال کنید.

 

در صورتی که در انجام این کار با مشکلی مواجه شدید میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از راهنمایی های آنها بهره مند شوید. مرکز خدمات OldService همرواره در کنار شما بوده و بهترین راه کارها را به شما پیشنهاد میکند.

 

مرکز خدمات کهن
چگونگی راه اندازی پرینتر با قابلیت وایرلس در لپتاپ

باتوجه به حضور کارشناسان و متخصصین فنی کارآزموده در مجموعه افتخار داریم تا یکی از با کیفیت ترین سرویس ها و خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پرینتر، اسکنر و ماشینهای اداری برندهای HP – CANON– EPSON – BROTHER– SAMSUNG و… را به مشتریان محترم ارایه نماییم .

 

مرکز خدمات سرویس کهن  OldService در ضمینه خدمات و پشتیبانی قطعات الکترونیک و ماشین های اداری در خدمت شما میباشد. فقط کافیست تا با کارشناس ما ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان کنید. تمام تلاش ما در این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *