زمان مطالعه: 4 دقیقه

۵ روش برای رفع مشکلات پیکربندی پرینتر

۵-روش-برای-رفع-مشکلات-پیکربندی-پرینتر
فهرست مطالب
اعزام کارشناس فنی

پنج روش برای رفع مشکلات پیکربندی پرینتر شما

مشکلات پیکربندی غیرمنتظره در چاپگر یکی دیگر از مشکلات رایجی است که اکثر کاربران هنگام تلاش برای چاپ اسناد با آن مواجه می شوند.

 اگر چاپگر شما با یک خطای پیکربندی غیرمنتظره مواجه است، ممکن است کدهای پیامی مانند 0x80070771، 0x80070002، 0x80070570، 0x80040003، 0x8007000d، به دلایلی 0x8007000d، ممکن است به دلایلی 0x8007000d corrupted، 0x804، کدهای پیامی مانند 0x80070771، 0x80070002، 0x80070003 دریافت کنید.

 علاوه بر این، این مشکل معمولاً پس از به‌روزرسانی ویندوز ایجاد می‌شود. اگر رایانه خود را به درستی به‌روزرسانی نکرده‌اید، این احتمال وجود دارد که چاپگر شما با مشکلات پیکربندی غیرمنتظره‌ای مواجه شود. اما می‌توانید مشکل پیکربندی چاپگر غیرمنتظره را به راحتی برطرف کنید.

به روز رسانی درایور چاپگر معمولاً به رفع این مشکل کمک می کند. یا پاک کردن فایل های اسپولر نیز ممکن است معجزه کند. در این  مقاله توضیح می دهیم که چگونه می توانید خطای پیکربندی چاپگر را برطرف کنید و اسناد را طبق معمول چاپ کنید.

در اینجا پنج روش برای رفع این مشکل وجود دارد.

 فهرست مطالب روش‌هایی برای حل مشکل پیکربندی غیرمنتظره

 روش 1: دوباره چاپگر خود را برای رفع مشکل پیکربندی غیرمنتظره اضافه کنید

 روش 2: چاپگر را قابل اشتراک‌گذاری کنید

 روش 3: درایور چاپگر را به‌روزرسانی کنید روش

 4: پاک کردن فایل‌های Spooler برای حذف مشکل Mehodnt Windows: عیب یاب پیکربندی چاپگر مشکل عیب یابی! روش‌هایی برای حل مشکل پیکربندی غیرمنتظره اگر «چاپگر شما با مشکل پیکربندی غیرمنتظره مواجه شده است» راه‌حل‌های آسان زیر را دنبال کنید و خطا را برطرف کنید. دوباره چاپگر خود را اضافه کنید چاپگر را قابل اشتراک گذاری کنید. به روز رسانی درایور چاپگر پاک کردن فایل های اسپولر عیب یاب ویندوز را اجرا کنید. اجازه دهید در مورد هر یک با جزئیات صحبت کنند.

 روش 1: دوباره چاپگر خود را اضافه کنید تا مشکل پیکربندی غیرمنتظره را برطرف کند وقتی چاپگر شما مشکل دارد، ممکن است فوراً با این خطا مواجه شوید. برای افزودن مجدد چاپگر مراحل زیر را دنبال کنید. “Windows I” را فشار دهید تا تنظیمات ویندوز باز شود. در دسته «دستگاه»، روی «چاپگرها و اسکنرها» در قسمت سمت چپ کلیک کنید. روی «افزودن چاپگر یا اسکنر» از قسمت سمت راست کلیک کنید.

هنگامی که چاپگر در لیست ظاهر شد، روی آن کلیک کنید تا آن را اضافه کنید. چاپ اسناد را امتحان کنید، پس از اتمام کار، دوباره چاپگر خود را اضافه کنید.

 روش 2: چاپگر را قابل اشتراک گذاری کنید ثانیاً، اگر چاپگر از طریق شبکه به اشتراک گذاشته نشود، ممکن است با این مشکل آزاردهنده مواجه شوید. بنابراین، باید مطمئن شوید که چاپگر مشکل‌ساز قابل اشتراک‌گذاری است. برای انجام این کار می توانید از مراحل ذکر شده در زیر استفاده کنید:

 به Control Panel – Hardware and Sound – Devices and Printers بروید. در بخش «چاپگرها»، روی چاپگری که مشکل خطا را نشان می دهد کلیک راست کرده و «ویژگی های چاپگر» را انتخاب کنید. در پنجره پاپ‌آپ، روی زبانه «اشتراک‌گذاری» کلیک کنید و روی «اعمال» و سپس «تأیید» کلیک کنید تا تغییراتی که ایجاد کرده‌اید اعمال شود.

اکنون، باید بتوانید اسناد را بدون هیچ مشکلی چاپ کنید. اگر خطا همچنان ادامه داشت، لطفاً روش بعدی را امتحان کنید.

روش 3: به روز رسانی درایور چاپگر استفاده از درایورهای قدیمی یا اشتباه چاپگر یکی دیگر از دلایل مشکلات خطای پیکربندی چاپگر است. بنابراین، برای جلوگیری از این خطا، باید درایور چاپگر خود را بیشتر به روز کنید. مراحل به‌روزرسانی درایور چاپگرتان در اینجا آمده است: روی دکمه «شروع» کلیک راست کرده و «مدیر دستگاه» را انتخاب کنید. «صف چاپ» را باز کنید. روی چاپگر کلیک راست کرده و «Update Driver» را انتخاب کنید. آخرین نرم افزار درایور را جستجو کرده و مناسب را نصب کنید. (ویندوز جدیدترین و به روزترین درایورها را به صورت خودکار دانلود و نصب می کند.) در نهایت، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا چاپگر خوب کار می کند یا خیر.

در غیر این صورت، برای پاک کردن فایل های اسپولر به مرحله بعدی بروید.

روش 4: پاک کردن فایل های Spooler برای حذف مشکل پیکربندی نرم افزار Print Spooler کارهای چاپ ارسال شده به چاپگر را مدیریت می کند. پاک کردن فایل‌های اسپولر و راه‌اندازی مجدد سرویس اسپولر نیز می‌تواند مشکل پیکربندی غیرمنتظره چاپگر را برطرف کند. “Windows R” را فشار دهید تا پنجره Run باز شود. سپس services.msc را تایپ کنید و سپس روی «Enter» کلیک کنید.

 روی سرویس اسپولر چاپگر راست کلیک کرده و گزینه Stop را انتخاب کنید تا سرویس غیرفعال شود. اکنون “Windows E” را فشار دهید تا File Explorer باز شود. C:\Windows\System32\spool\PRINTERS را در نوار آدرس وارد کنید و روی «Enter» ضربه بزنید. سپس روی تب “Control A” کلیک کنید تا “All” فایل ها را انتخاب کنید و سپس روی “Delete” کلیک کنید تا همه فایل ها پاک شوند.

 اکنون به برنامه خدمات بازگردید و روی سرویس Print Spooler کلیک راست کنید. “Properties” و سپس “Start” را انتخاب کنید. “Startup Type” را روی “Automatic” تنظیم کنید. در نهایت روی “Apply” و سپس دکمه “OK” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. اکنون رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و سعی کنید آن را چاپ کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است. اگر نه، به روش 5 بروید و Windows Troubleshooter را اجرا کنید.

 روش 5: اجرای Windows Troubleshooter برای حل سریع مشکل پیکربندی چاپگر، یک عیب یاب داخلی را اجرا کنید که برای شناسایی اجزای سخت افزاری مختلف در رایانه شما طراحی شده است و اشکالات را برای شما حل می کند. در اینجا می توانید یک عیب یاب برای چاپگر خود اجرا کنید: «کلید لوگوی ویندوز» را فشار دهید و «عیب یابی» را تایپ کنید. در نتیجه جستجو، روی «عیب‌یابی تنظیمات» کلیک کنید. سپس در عیب یابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *